OGŁOSZENIE O NABORZE - RÓŻNICOWANIE W KIERUNKU DZIAŁALNOŚCI NIEROLICZEJ (Nr konkursu: FB/III/R/2012)
2012-04-11

Fundacja Biebrzańska informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
działanie 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania:

"Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"
(limit dostępnych środków -439 182,00zł);

1. Termin składania wniosków o przyznanie pomocy: od 26 kwietnia 2012r. do 25 maja 2012r.
  2. Miejsce składania wniosków: wnioski należy składać bezpośrednio w Biurze Lokalnej Grupy Działania Fundacja Biebrzańska, przy ul. Plac Kościuszki 21, 16-150 Suchowola.
  3. Tryb składania wniosków: wnioski należy składać w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600.

Wnioski nadsyłane drogą pocztową, faksem, e-mail lub w inny sposób nie będą uwzględniane. O terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do biura Lokalnej Grupy Działania Fundacja Biebrzańska.

Wnioski należy złożyć w 2 egzemplarzach (oryginał i kopia) wraz z wersją elektroniczną.

Wniosek należy sporządzić na formularzu Wniosku o przyznanie pomocy dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w działaniu 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju":

Formularz wniosku (edycja) <pobierz> Instrukcja do wniosku <pobierz>,

Załączniki do wniosku:

1. Ekonomiczny Plan Operacji (EPO)– pobierz plik, instrukcja EPO – pobierz plik
  2. Oświadczenie Wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis – pobierz plik
  3. Oświadczenie właściciela lub współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację operacji bezpośrednio związanej z nieruchomością – pobierz plik
  4. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis - załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. Nr 53 poz. 311) - pobierz plik
  5. Narzędzia pomocnicze: Wzór zapytania ofertowego dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w działaniu 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" – pobierz plik

Wniosek o zaliczkę wraz z instrukcją oraz wykaz gwarantów i wzór gwarancji bankowej, koniecznej do uzyskania zaliczki

Powyższe formularze są również dostępne na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl

BARDZO WAŻNE!

Do wniosku należy dołączyć dokumenty (wykaz dokumentów: <pobierz>) niezbędne do wyboru projektu do realizacji w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej” przez Lokalną Grupę Działania Fundacja Biebrzańska:

1. OPIS OPERACJI niezbędny do jej oceny pod względem spełniania lokalnych kryteriów wyboru pobierz plik
  2. OŚWIADCZENIE WNIOSKODAWCY o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (jeśli dotyczy) – oryginał; <pobierz> – załącznik obowiązkowy w przypadku osób fizycznych.
  3. Załącznik nr 3 – zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego (wystawione przez Urząd Gminy/Miasta), które posiada lub w którym pracuje Wnioskodawca – oryginał; (załącznik obowiązkowy)
    (w przypadku domownika – zaświadczenie wystawione na właściciela gospodarstwa).

Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku koniecznie prosimy o zapoznanie się z:

1. Wewnętrzną instrukcją FB <pobierz>
  2. Lokalnymi kryteriami oceny zgodności operacji z LSR <pobierz>, które będą podstawą wyboru projektów do dofinansowania przez LGD Fundacja Biebrzańska
  3. Kartą oceny zgodności z LSR <pobierz>.
  4. Lokalną Strategią Rozwoju <pobierz>.

Aby wniosek został wybrany do finansowania musi uzyskać min. 25,6 pkt (40% maksymalnej liczby punktów w ramach oceny według lokalnych kryteriów wyboru). O kolejności na liście projektów wybranych do finansowania będzie decydowała uzyskana punktacja.

Zalecamy również zapoznanie się z:

1. Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U.07.200.1442 z późn. zm.) - pobierz plik
  2. Ogólnymi informacjami dotyczącymi powyższego działania - pobierz plik (pdf)
  3. Opisem przedsięwzięć w kontekście realizacji LSR - pobierz
  4. Wykaz działalności wspieranych w ramach "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" - pobierz